Ogłoszenia

Istotą życia uniwersyteckiego jest studiowanie, trud i cierpliwe przemyśliwanie,
wyrażające dążenie człowieka do prawdy, dobra i piękna.

Bądźcie świadomi, że studiując, otrzymujecie wielką okazję do rozpoznania i wypowiedzenia
najgłębszych pragnień, skrywanych w waszym sercu, możliwość ich rozwijania.

papież Franciszek do włoskich studentów katolickich (2014)

Kochani Studenci

Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie

Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Podstawowym zadaniem wyższej uczelni jest zgłębianie i przekazywanie prawdy. Dlatego na początku roku akademickiego 2020/2021 zachęcam Was, do gruntownego i radosnego studiowania teologii. Nie zadowalajcie się prawdami częściowymi bądź uspokajającymi złudzeniami, ale otwierajcie się w studiowaniu na coraz pełniejsze rozumienie prawdy o Bogu, świecie i sobie samym. Starajcie się dawać z siebie to, co najlepsze i być zawsze otwarci na przyjęcie prawdy. Studiujcie odważnie, z nadzieją i wytrwałością. Wytrwałość w pracy pozwoli Wam stawać się dojrzałymi w życiu intelektualnym i duchowym.

Życzę Wam, by spotkania z nauczycielami akademickimi były dla Was wyjątkową ucztą w poszukiwaniu prawdy, pogłębianiu wiary i kształtowaniu intelektu.

Jesteśmy jednak świadomi, że studiowanie teologii rozwija się także w intymnej zażyłości z Chrystusem, ze wzrokiem utkwionym w Jego obliczu. Dlatego życzę Wam również, aby podejmowany trud formacji pomógł w realizacji trudnego zadania stawania się w świecie i dla świata odbiciem Chrystusa zmartwychwstałego i miłosiernego.

Niech Duch Święty, oświeca Wasze serca i Wasze umysły swoim światłem.

Informacje dla studentów o specjalności katechetyczno-pastoralnej

dotyczące organizacji kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020-2021

1. Zajęcia odbywają się zdalnie (wykłady, ćwiczenia, lektoraty, seminaria naukowe, konsultacje). Rozpoczynają się dnia 1 października 2020 r. o godz. 13.45
  2. Praktyki katechetyczne w szkołach i zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w formie tradycyjnej z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
  3. Prowadzenie kształcenia zdalnego odbywa się wyłącznie przy zastosowaniu platformy Microsoft Teams. Listy studentów zostaną przesłane nauczycielom akademickim celem utworzenia grupy na platformie Microsoft Teams. Informacje dodatkowe o zdalnym nauczaniu
  4. Zajęcia odbywają się w czasie rzeczywistym przewidzianym w harmonogramie zajęć (godziny: 13.45-18.45).
  5. Sekretariat WTST czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.30 do 16.00. Do sekretariatu przychodzimy w maseczce, lub przyłbicy. Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., strona internetowa: wt.diecezja.tarnow.pl, tel. 14 622 33 31.
  6. Zgodnie z upublicznioną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Informacją w sprawie ważności legitymacji studenckich, z dnia 8 czerwca 2020 r., nie trzeba osobiście przedłużać ważności legitymacji. W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi ważności legitymacji informujemy, że legitymacje studenckie są ważne do 29 listopada bez konieczności potwierdzania ich ważności. Przepis ten dotyczy również legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni.
  7. Indeksy należy dostarczyć do Sekretariatu WTST do dnia 30 września 2020 r.
  8. Opiekunem studentów na specjalności katechetyczno-pastoralnej jest ks. dr Paweł Marzec.
  9. Wszystkich studentów zapraszam na Mszę świętą dla uczelni miasta Tarnowa dnia 4 października 2020, godz. 18.oo., Katedra.
  10. Zachęcam do zapoznania się ze znowelizowanym statutem regulaminem studiów: TUTAJ

SEMINARIUM NAUKOWE

HARMONOGRAM KONSULTACJI