Aktualności

Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie

ERASMUS+

Erasmus

Drodzy Studenci, Doktoranci, Absolwenci UPJPII!

Erasmus+ to program unijny, który umożliwia studentom naukę za granicą. Studenci wyjeżdżający mogą wybrać uczelnię przyjmującą nie tylko z jednego z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, ale także Turcji, Macedonii, Szwajcarii, Lichtensteinie, Norwegii i Islandii.

Dzięki Erasmusowi masz okazję nie tylko uczyć się w innym kraju, ale także poznać jego kulturę, nauczyć się nowych języków oraz oczywiście poznać wspaniałych ludzi. W zależności od uczelni, studiowanie za granicą może odbywać się przez jeden semestr lub więcej. Jeśli jesteś otwartą i odważną osobą, to z pewnością wyjazd na Erasmusa jest dla Ciebie!

Udział w Erasmusie jest wspaniałym doświadczeniem, które nie tylko wzbogaca CV i pozwala wyróżnić się na rynku pracy, ale także uczy samodzielności i pozwala nawiązać międzynarodowe przyjaźnie i znajomości na całe życie.

Zalety:

  • Główną zaletą wyjazdu jest poznanie języka, kultury i obyczajów oraz znakomitych ludzi. Obcowanie z czymś nowym uczy i kształci w nas nowe wartości oraz umiejętności. Otoczony nowościami będziesz chłonąć wiedzę jak gąbka!
  • Studiowanie za granicą bez obaw możesz wpisać w swoje CV! Udowodnisz tym, że masz ambicję i odwagę do podejmowania ważnych decyzji, nie boisz się wyzwań oraz doskonale radzisz sobie w nowym miejscu – są to cechy mocno pożądane przez pracodawców!
  • Przebywanie w obcym kraju uczy samodzielności i rozwija nasz charakter. To właśnie podczas wyjazdu na Erasmusa masz możliwość sprawdzić się w niecodziennych warunkach i lepiej poznać siebie.
  • Wyjazd na Erasmusa daje Ci szansę zwiedzenia wielu ciekawych miejsc, zabytków i najbardziej intrygujących zakątków danego państwa.
  • Nie oszukujmy się, taki wyjazd to także mnóstwo zabawy! Jeśli wybierzesz tętniące życiem miasto, to na pewno nie będziesz się nudzić, bo w chwilach wolnych od zajęć zostaniesz zasypany wieloma propozycjami. Kina, kawiarnie, kluby, muzea, teatry, parki – to wszystko czeka właśnie na Ciebie!
  • Nauka za granicą to także wspaniałe wspomnienia i niesamowite relacje z ludźmi, które zostaną z Tobą na całe życie!

Sprawdź jak zapamiętali wyjazdy na stypendium nasi studenci: https://international.upjp2.edu.pl/erasmus/wyjazdy-na-studia-sms/wspomnienia-z-wyjazdow

Dlaczego warto wyjechać na studia za granicę:

https://international.upjp2.edu.pl/erasmus/dlaczego-warto-wyjechac-na-studia-za-granice

Nasz Uniwersytet prowadzi aktualnie rekrutację na wyjazdy na studia jak i praktyki w ramach programu Erasmus+. Obecnie termin rekrutacji na studia na wyjazdy w roku akademickim 2021/2022 to 26.03.2021 a na praktyki 30.06.2021.

Na wyjazdy w ramach Programu Erasmus mogą być kwalifikowani tylko i wyłącznie studenci UPJPII, którzy:

  • są zarejestrowani na studiach licencjackich, magisterskich lub doktoranckich;
  • na studia wyjechać można do Uczelni, z którą UPJPII współpracuje w programie Erasmus+ (uczelnie wysyłająca i przyjmująca muszą mieć podpisaną umowę międzyinstytucjonalną);
  • są obywatelami państwa uczestniczącego w Programie lub posiadają prawo stałego pobytu lub status uchodźcy na terenie Polski;
  • w momencie wyjazdu są studentami co najmniej 2 roku studiów.

Podstawowe kryteria stawiane przed kandydatami na wyjazd w ramach Erasmusa to: dobre wyniki w nauce, średnia min.: 4.0, oraz znajomość języka obcego, w jakim będą prowadzone zajęcia w uczelni zagranicznej, dodatkowe osiągnięcia związane z kierunkiem studiów, wolontariat, staże etc.;

Szczegółowe informacje o rekrutacji Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+ Urszula Kubiczek, Biuro Współpracy Międzynarodowej [BWM] ul. Bobrzyńskiego 10, p. 213

tel. 519 323 350, email, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na stronie:

https://international.upjp2.edu.pl/erasmus/wyjazdy-na-studia-sms/rekrutacja

Copyright © 2016 Oficjalny serwis internetowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II - Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie.

Designed by Kajmowicz Jan.

Statystyki