Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie

Wycieczka „Szlakiem łemkowskich cerkwi”

imagesWycieczka Szlakiem łemkowskich cerkwi

W dniu 3 czerwca (sobota)  organizujemy wycieczkę „Szlakiem łemkowskich cerkwii”. W planie wycieczki:

- zwiedzanie zbudowanej w XVII w. łemkowskiej cerkwii grekokatolickiej p.w. św. Paraskewy w Kwiatoniu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

- łemkowska, trójdzielna cerkiew św. Dymitra w Czarnej (XVIII w.)

- cerkiew św. Michała Archanioła w Brunarach, zbudowana w 1616 r., wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

- zejście z Magóry Małastowskiej (813 m n.p.m.) do Kwiatonia (widokowa trasa, przejście około 1,5 godz.)

- odwiedzenie Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie

- odwiedzenie uzdrowiska w Wysowej-Zdroju

- przejazd wzdłuż zalewu „Klimkówka”

- ognisko

Cena wyjazdu: 35 PLN

W ramach przygotowania do wyjazdu zapraszamy na wykład ks. dr. P. Drewniaka pt.: „Cerkwie i ikony Łemkowszczyzny”, który odbędzie się 31 maja (środa) o godz. 17.15.

Serdecznie zapraszamy ! Informacje w Sekretariacie